Vegas, baby! 44.

16. února 2018 v 22:35 | Crazy.DE.Bill |  Vegas, baby!
Tak po dlouhé době tu je další díl. Díky za trpělivost, snažím se psát jak to jde, ale někdy to prostě nejde. :D Užijte si díl :)


Bylo něco málo po deváté hodině večer a program dobročinné akce, kterou jsem právě pořádala, byl v plném proudu. Stála jsem stranou a pozorovala, jestli vše funguje tak jak má. Na pravé straně na prsou jsem měla připíchnutou cedulku se slovem 'Pořadatel' a názvem naší společnosti, díky které se se mnou přišlo bavit hned několik lidí. Děkovali mi za příjemný večer, gratulovali mi k vydařené akci nebo se mnou jen prohodili pár milých slov. Na sobě jsem dnes měla tmavě rudé, elegantní šaty s rozparkem až nad koleno, které nad levou stranou břicha zdobila velká stříbrná výšivka ze štrasových kamenů. Pomáhal mi je vybrat Bill, i když se mnou byl jen virtuálně před videochat.


Kdyby tu se mnou byla Tess, určitě by se kolem nás motalo víc lidí. Já tu kromě pár lidí z naší společnosti nikoho neznala, zato ona už se v této branži pohybovala několik let, takže znala skoro každého, kdo tu něco znamenal. Já poznávala jen obličeje z fotek, které jsem se snažila zapamatovat v práci, abych nám nedělala ostudu.
Nenápadně jsem zkontrolovala mobil, který jsem měla schovaný v malé kabelce. Měla jsem hned dvě zprávy. Od Tess, která mi psala, že se jí narodil zdravý kluk. Druhá byla od Billa, přál mi dnes hodně štěstí a že za chvíli jde na pódium. Rychle jsem oběma odepsala a dál se věnovala své práci.
Večer probíhal jako po drátkách, s pomocí několika dalších lidí, kteří mi tu dnes pomáhali, jsme všechno zvládali na jedničku. Těsně před jedenáctou hodinou večer, kdy už byla většina hostů v náladě omámená šampaňským, přišlo několik dalších lidí.
A pak jsem ji uviděla. Stála tam, stejná jako před několika měsíci, když jsem jí viděla poprvé. Své dlouhé nohy ukazovala v krátkých a velmi odvážných stříbrných šatech, dlouhé blond vlasy, které stoprocentně nebyly její, perfektně upravené, stejně jako její make-up a umělé nehty. Opovržlivým pohledem se rozhlížela kolem sebe, zatímco zavěšená do rámě postaršího muže procházela sálem k jednomu z volných stolů. Nechápala jsem, jak se někdo jako Tanya dokáže dostat do takovéto společnosti.
Až po chvíli jsem si uvědomila, že zlostně svírám ruce v pěst. Tahle nána může za to všechno, kvůli čemu jsem se musela odstěhovat, a čím jsme si museli s Billem projít s jeho fanynkami. Pak jsem ale najednou povolila. Kdyby se to nestalo, nejsem teď tady a nemám tuhle práci. Ať je jakákoliv, my jsme vše zvládli a vede se nám skvěle. Rozhodla jsem se jí prostě ignorovat a dělat dál svou práci, i když bych moc ráda viděla, jak jí třeba někdo alespoň polije červeným vínem. Najednou jsem byla celkem pyšná na to, co jsem dokázala. I když mi život házel klacky pod nohy, já si z nich udělala ohniště a na jeho plamenech si opekla buřty. Nějakým způsobem jsem si dokázala ze všeho vzít to nejlepší a dostat se až sem.
"Slečno Mio, rád bych vám ještě jednou poděkoval za vydařenou akci. Stavte se u mě v pondělí, popovídáme si o tom, co s vámi dál." vyrušil mě z mého přemýšlení jeden ze šéfů naší firmy. Byl to už starší pán, který i v luxusním kvádru vypadal jako hodný dědeček.
Mile jsem se na něj usmála a přiťukla si s ním sklenkou šampaňského. "Jsem ráda, že se vše vydařilo, děkuji za příležitost."
"Máte přirozený talent." spiklenecky na mě mrknul. "Někoho takového jsme u nás potřebovali."
"Díky, já jsem ráda za příležitost." trošku jsem se napila a snažila se potlačit zívnutí. Ti, co tu dnes byli a popíjeli se sice vesele bavili a nejspíš jim to tak vydrží ještě několik hodin, ale já už toho začínala mít dost.
"Jestli jste už unavená, tak klidně jděte. Vaše přítomnost je vyžadována do doby, než skončí hlavní program. Tohle už je jen něco jako after party." zasmál se vlastnímu vtipu. "Budu se těšit na to, co na nás připravíte příště."
Vděčně jsem se na něj usmála. "Díky. Dnešek byl náročný, takže na mě dopadá únava."
"Utíkejte se vyspat. A nezapomeňte. V pondělí." věnoval mi další úsměv a na rozloučenou mi stiskl ruku."
Rozloučila jsem se s ním a s několika dalšími lidmi, které jsem dnes poznala. Zrovna jsem byla na cestě do šatny vyzvednout si kabát, když se mi do cesty přimotala Tanya.
"A hele, co ty tady." ušklíbla se a zvedla obočí, pohledem mě sjela od hlavy až k patě, jako bych byla něco podřadného.
"Odcházím." řekla jsem suše. Neměla jsem chuť se s ní vybavovat, takže jsem jí chtěla obejít a prostě odjet domů. Její další slova mě ale donutila se zastavit.
"Nevěděla jsem, že jsi na starší. Chodíš si přivydělávat jako společnice? Bill už ti nestačí?"
Zatnula jsem na chvíli zuby a uklidňovala se, abych jí nechytla pod krkem. "Já na rozdíl od tebe mám seriózní práci a dostanu se sem i bez toho, abych byla společnice. Teď když dovolíš, mám lepší věci na práci, než se tu vybavovat s tebou." otočila jsem se k ní zády a vyrazila ke dveřím dřív, než by mě stačila vytočit víc. S tímhle člověkem jsem už nechtěla mít nic společného. Nestála mi za to, abych se s ní jakkoliv zahazovala. Rychlostí blesku jsem vyšla ven na ulici, kde už na mě čekalo taxi. Ze všeho nejvíc jsem teď chtěla být doma v posteli a konečně si pořádně odpočinout.

Hned druhý den jsem volala Billovi, abych mu vylíčila vše, co se ten večer stalo. Celou dobu jsem mluvila nadšeně, jen u konce, když jsem se zmínila o Tanye, mě to trošku přešlo. Bill zuřil, nebyl ani trošku rád, že se zase objevila v naší blízkosti, i když tentokrát to bylo neúmyslně.
"Jsem na tebe hrozně pyšný." řekl mi, když jsem mu už řekla všechno. "Dokázala jsi to, já to věděl, že to zvládneš."
"Díky. Vážně mě to bavilo, snad byl šéf vážně spokojený, jsem zvědavá, co má pro mě dál."
"Určitě něco skvělého. Už se na tebe vážně těším, až ti pogratuluju osobně." slyšela jsem, jak se do telefonu směje. "Chybíš mi."
Musela jsem se taky usmát. "I ty mě. Ale už jen 11 dní."
"Já vím. Odškrtávám si v kalendáři."
Ještě chvíli jsme si povídali, než se Bill musel jít připravovat na další koncert. Mě čekal volný víkend, který jsem plánovala strávit u televize, válet se a cpát se. Prostě pořádný odpočinek předtím, než se zase vrhnu do práce. I když jsem se těšila, bylo pro mě příjemné vypnout a nemuset na nic myslet. Jen na Billa, vážně jsem se neskutečně těšila, až budou kluci zpátky. To ticho bylo sice příjemné, ale ne pořád.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čteš povídku Vegas, baby!?

Ano

Komentáře

1 báři báři | Web | 16. února 2018 v 23:20 | Reagovat

Hovnooo :D Já si říkám, sakra, Miluše něco komentovala, to se podívám u ní na blog, abych mohla prudit.. a on tady na mě čeká nový dílek. :-* juhůů :D Těším se, až se vyspím, nebudu držet oči sotva otevřené a pořádně si díl užiju :D Hned ráno (dobře, dopoledne :D) se do něj musím pustit. Huuu :D :-*

2 báři báři | Web | 19. února 2018 v 14:59 | Reagovat

Mia je šikovná a jaké má ještě štěstí, když má za partnera Billase, hlavního módního rádce celé kapely. A jak tak čtu, tak nejen kapely :D Už i Mia si nechává poradit od fashionisty Billase :D I když bych ty jeho kousky kolikrát nejradši hodila do koše, věřím, že Mie šaty pomohl vybrat krásné :D

Grrr, začíná ve mně něco vřít. Jenom čtu ten popis a už přemýšlím nad tou cuchtou, které mnozí z nás nemůžou přijít na jméno... (nás myslím Miu, Billa, Tomana, mě a nejspíš i tebe, ne? :D) Co tam jako dělá? Doufám, že když je Mia pořadatelka, má právo tu kravku vyvést ven v zubech, a že to taky udělá! :D
No ne, takže ona na ni fakt musela narazit. Doufám, že to přežijí. Ne, doufám, že to přežije jen Mia :D
Hm, Bill se šel chystat na další koncert... Na nějaký, kde potká super holky z ČR? :D

Těším se na další díl, kotě, doufám, že už ho máš na skladě :D Protože jak sama píšeš: ticho je příjemné, ale ne pořád :D

B.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Crazy.DE.Bill

2007 - 2018