Vegas, baby! 10.

7. prosince 2015 v 12:23 | Crazy.DE.Bill |  Vegas, baby!

Seděla jsem v kavárně a nervózně bubnovala prsty o hrnek s velkým café latté, které stálo přede mnou. Byla jsem na místě o několik minut dřív, hlavně abych se stihla psychicky připravit na rozhovor s Billem.
Přišel přesně na čas, posadil se naproti mně a usmál se. Na svém vzhledu si nejspíš dal opravdu záležet, hlavně aby ho nikdo nepoznal. "Ahoj. Doufám, že sis po té akci stihla odpočinout."
"Ahoj, ano neboj se. Tak povídej, proč tu vlastně jsi." šla jsem hned k věci.
Bill si objednal kávu a opřel lokty o stůl. "Víš, je to složitější. Já na jednu stranu sám nevím, proč jsem tady. Od té doby, co jsme se viděli naposledy mi přijde, že nic není tak, jak má být. Proto mě nenapadlo nic jiného, než tě najít a zjistit, proč to tak je. Teď si budeš myslet, že jsem blázen." nervózně se zasmál.


Chvíli jsem mlčela. "Nemyslím si, že jsi blázen. Jsem na tom stejně." přiznala jsem se. Počkala jsem, až odejde servírka, která Billovi přinesla kávu. "Je to jako by ve Vegas zůstalo něco, co mi teď chybí. Nejspíš jsme teda oba blázni." usmála jsem se na něj. Byla jsem ráda, že nejsem sama, kdo má takové myšlenky. "Ale vysvětli mi, proč jsi přišel až na tu naši včerejší akci? Omlouvám se, že jsem na tebe byla tak nepříjemná, ale kdybych ti vlezla já na podium, asi bys taky neskákal radostí."
"Vůbec se neomlouvej." zavrtěl hlavou. "Chápu to, já se ti ještě jednou omlouvám. Myslel jsem, že to bude dobrý nápad, i když nebyl. Měla jsi plné právo mě odtud vyhnat."
"A jak tě to vůbec napadlo? Jak ses o tom dozvěděl?" napadlo mě. Tahle akce nebyla jen tak pro kdekoho, a slavné hvězdy k nám chtěli patřit jen málokdy.
"No, nebudeš se zlobit?" zabodl pohled do svého hrníčku.
"Bille, když to říkáš takhle, tak se vsadím, že budu. Ale zkus to." netrpělivě jsem ho pozorovala. Lezlo to z něj jako z chlupaté deky.
"Volaly mi tvé kamarádky. To ony mi navrhly, že by ode mě bylo hezké gesto, kdybych se stal vaším investorem. Říkaly mi, že jsi od Vegas nějaká divná a já jsem jediný, s kým by sis mohla vážně promluvit."
Nevěřila jsem vlastním uším. Jak mu sakra mohly volat? Vždyť jsem musela vypadat jak nějaká pubertální zamilovaná holka, která smutní po své hvězdě. A tak to přece vůbec nebylo. "Že si děláš legraci..." řekla jsem po chvíli.
"Mio, jen se na ně nezlob. Chtěly ti pomoct. A já si jsem jistý, že to prospěje nám oběma. Vždyť jsi sama před chvílí říkala, že jsi na tom stejně jako já."
Opět bylo mezi námi chvíli ticho. "Dobře. Ale jen když mi pomůžeš vymyslet nějakou malou pomstu. Aby příště nevymýšlely hlouposti." usmála jsem se.
Bill se zasmál. "Pokud malou, tak to beru. No a co teda s námi?"
Pokrčila jsem rameny. Neměla jsem ponětí, co bychom mohli udělat. Už tak mi to přišlo jako padlé na hlavu. "Možná když se chvíli budeme vídat, tak uvidíme o co jsme přišli, když jsme byli manželé ale nebyli spolu. Třeba zjistíme, že spolu nedokážeme vycházet a spokojeně se vrátíme k našim starým životům před svatbou." vypustila jsem z pusy první věc, co mě napadla. "Jak dlouho se hodláš zdržet v Berlíně?"
"Momentálně s klukama máme pauzu od nahrávání, takže se tu zatím můžu zdržet jak dlouho budu chtít. To znamená, že spolu budeme randit?" pousmál se.
"Jo, tak nějak. Vzali jsme to moc hopem, tak to musíme dohnat. Já teda pracovat budu i dál, ale protože jsem právě včera úspěšně zvládla jednu z největších akcí, budu mít teď trošku klidu a času na tebe."
"Dobře, jen musíme být opatrní. Byl bych nerad, aby někdo zjistil, že jsem tady."
Přikývla jsem. "To je samozřejmost. Já taky nestojím o nevyžádanou popularitu."
"Tak jo, já půjdu abych si zařídil hotel." začal se zvedat k odchodu.
"Počkej, ty nejsi ubytovaný?" divila jsem se.
"Ale jsem. Jenže jsem měl zamluvenou jen jednu noc. Popravdě po včerejšku jsem moc nedoufal, že mě ještě budeš chtít vidět."
Musela jsem se zasmát. "I já umím překvapit. No v tom případě, nabízím ti pokoj ve svém bytě. Alespoň nebudeme riskovat, že tě v hotelu někdo pozná. Samozřejmě to myslím ve vší počestnosti, mám celkem velký byt." dodala jsem, když jsem zachytila jeho překvapený pohled. Sama jsem nechápala, proč mu to vlastně nabízím. Všechno, co se týkalo Billa, pro mě bylo něco, co neznám. Myslela jsem jinak, mluvila jsem jinak a nedokázala jsem si vysvětlit své pocity ani činy. Jako by to bylo všechno už předem dané, a já i kdybych se tomu chtěla bránit, bylo by to k ničemu.
"Já ti věřím, neboj." usmál se. "Jen mě to překvapilo."
Oblékla jsem si svou bundu. "Byli jsme manželé, snad nás společné bydlení nezabije. Při nejhorším mě budeš mít plné zuby rychleji." řekla jsem nakonec. Bylo to tak šílené, že kdyby na to někdo přišel, tak by tomu snad ani nevěřil.
Společně jsme se tomu zasmáli, než jsme vyrazili na ulici. Bill si zašel pro své věci, zatímco já seděla venku v autě a čekala na něj. Nevěděla jsem, jestli nedělám chybu, ale co jsem jinak mohla dělat? Tenhle pokus stál za to, pokud mi měl vrátit můj starý život. A nebo mi dá nový život, s Billem po boku. Tuhle variantu jsme ale zatím nějak neprobírali, byla to další šílená věc, kterou jsem teď nehodlala vyslovit nahlas. Tím, že jsme teď měli bydlet spolu, poznat návyky toho druhého, jsme vše jen mohli urychlit. Asi bychom tomu mohli říkat léčba šokem.
Pokaždé, když jsem mluvila s Billem, to bylo jako na horské dráze. Jednou jsme spolu mluvili klidně, jednou jsem na něj byla hnusná, a pak jsme si zase dokázali povídat jako staří známí. A teď ještě vymyslíme takovou hloupost, přestože jsme se prakticky skoro neznali. Naše životy snad nemohli být divnější.
Když se Bill konečně vrátil se svými věcmi, skoro je nenacpal do kufru auta. "A to jsem si myslela, že jsi nebyl připravený na to, abys tu strávil delší dobu." rýpla jsem si do něj.
"Však taky ne, to jsou jen nejdůležitější věci." zašklebil se na mě jako malé dítě.
"Jo tak." přikývla jsem. "Myslím, že šminky potřebovat nebudeš." řekla jsem sarkasticky.
Bill mi jen věnoval káravý pohled. "Radši už jeď, stojíš na zákazu." upozornil mě.

"Já vím, neboj se." protočila jsem očima. Proti své vůli jsem se musela usmát. Bylo to zvláštní, ale byla jsem ráda, že tu je. Uvidíme, jestli budu mluvit stejně i za pár dní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čteš povídku Vegas, baby!?

Ano

Komentáře

1 Ká. Ká. | Web | 8. prosince 2015 v 15:03 | Reagovat

Jo az takhle hopem? Pani tak to jsem na to zvedava jak jim to bude klapat. Takivej fofr.

2 báři báři | Web | 10. prosince 2015 v 9:14 | Reagovat

No tak mám konečně zase trochu času, tak jdu na ty dílečky tady. Juch, juch. :D

Ona přišla na schůzku o několik minut dřív? To bych taky chtěla umět. :D :D Ale takhle zase Billovi ukázala, že jí na něm záleží a chce se s ním sejít, když tam stepuje tak brzo... Nebo to chce mít taky brzo za sebou... :D Já bych se psychicky připravovala leda doma před odchodem. :D
No jasně, že všechno není tak, jak má být. Vždyť ti dva jsou pro sebe stvoření, jinak by se nevzali po pár hodinách známosti! :D
Myslím, že by radostí skákal, kdyby mu vlezla na pódium. :D :D Jenže by měla co dělat, aby se na to pódium dostala :D takovou ochranku nemá ani sám prezident. :D
Wau, ti na to hned skočili! :D Sakra, proč já se otravuju s čekáním, až mi Toman přijede? Vždyť já ho musím opít ve Vegas, přinutit ke sňatku a pak jsem za vodou! :D Proč jsi tuhle povídku nenapsala dřív?? :D
A už si ho i nastěhovala k sobě? Hm, to je pak k dalšímu společnému opití a společně strávené noci v nahotě velmi, velmi blízko. :D
Hmmm, hned by ji poučoval o dopravních pravidlech. Pf. :D To bych mu řekla, aby si pěkně vystoupil. Nesnáším to. :D

Jdu hned na ten další díl. Doufám, že jich máš předepsaných hodně, milenko! :D

3 Mintam Mintam | Web | 11. prosince 2015 v 21:07 | Reagovat

Jasně, 8000 kufrů, ale má s sebou jenom to nejnutnější. Aby nakonec nemusel ještě pro nějaké kufry jet, protože...třeba zjistí, že u Mii toho bude potřebovat mnohem, mnohem víc... ;) Třeba zbytek svého života.

Těším se na to každopádně. Ty pocity jsou hrozně hezky napsaný, jak jsou z toho oba nervózní ale ani jeden to nepřizná pořádně, protože oba mají svá ega, která si nějak vybudovali, a nechtěj na nich polevit :D

Tohle jsem zvědavá jak půjde dál, proto jdu hnedka na další dílek :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Crazy.DE.Bill

2007 - 2018